szigetüzem

energiában, környezet gazdálkodásban, társadalmi rendszerben.


sziget üzem a környezetgazdálkodásban


mérgezzük magunkat, környezetünket földön, vizen, levegőben, föld alatt.
így elég nehéz méregteleníteni magunkat. Sáncokkal (árok 3m mély, nád, sás, gyékény, stb. a talaj szűrésére és öntés réti talaj révén a talajvíz vízszintes irányú áramlása által hordozott, közvetített mérgek, szennyeződés tompítására) és bástyákkal ( árkokat szegélyező mezővédő erdősávok) valamelyest tompítani lehet hatását.
permakultúra, agrárkultúra, agrárökológia, agrár-erdészet
leromlott genetikájú, túltenyésztett magvak helyett a régi szabad beporzású fajtákat használjuk.


sziget üzem a társadalmi szerveződésben, folyamatokban


verseny, erőszak, félelem alapú társadalmi folyamatoktól eltérően akár szigetszerűen hagyományba visszahúzódó lélek, a generációs szintű nagycsalád által megújulva képes új társadalmi kapcsolatokra, közösségi, nemzettségi, törzsi szimbiótikus szerveződésekre, ahol a bizalmat, toleranciát érzelmi kötődés biztosítja. Mintája a paraszti kúltúra hagyatéka és a korona szerves szerveződése (mint fent, úgy lent).


persze, az egyik a másik nélkül nem létezhet és periódikus változásban, hol az egyik, hol a másik emelkedik ki, de ellentéte, csírájában mindíg jelen van, majd belőle újul meg (jin-jang) újra és újra.


lélek nem tartozéka fizikai testünknek, szívünk mint egy antenna tartja fent a kapcsolatot vele (mindent átható és mindent körül vevő).


ez a természetétől fenntarthatóan önfenntartó közeg a háttérből biztosítja, hogy megvalósíthassuk magunkat (a szabad akarat által megélhessük valóságunkat, illúziónkat).


jelenlegi közeg, emberi (személyi) érdekközösség sugalmazása általi, délibáb kormányok káprázatországainak ciklikus periódusai.


egy generációs szintű nagycsaládból mindíg lesz valaki aki továbbviszi. ha mégsem, majd az intéző. megfelelő hátteret teremtve, hogy megvalósíthassuk magunkat.

Nincsenek megjegyzések: